NOWY KWARTALNIK O ENERGII, GOSPODARCE I NOWYCH TECHNOLOGIACH polish energy brief

Krótki kurs ekonomii praktycznej

Wydarzenia 31 stycznia 2006, 18:40

 

Krzysztof Dzierżawski Krótki kurs ekonomii praktycznej Zysk i S-ka Warszawa 2006

współpraca: Centrum im. Adama Smitha

 

Krzysztof Dzierżawski starał się przez piętnaście lat polskiej transformacji postawić na nogach to, co stało i stoi zbyt często nadal na głowie. (...) Niemal każdą wypowiedzią Krzysztof Dzierżawski sprowadza nas na ziemię swoją bezkompromisową logiką, obalającą zakorzenione, a fałszywe mity.

prof. Wacław Wilczyński

Większość Polaków pamięta slogany z czasów realnego socjalizmu, które miały zastąpić wiedzę ekonomiczną. Wiele z tych sloganów jest dziś elementem naszego sposobu myślenia. Nie da się dokonywać trafnych wyborów w oparciu o fałszywe kryteria. Książka Krótki kurs ekonomii praktycznej demaskuje fałsz socjalistycznych haseł, uczy pragmatyzmu gospodarczego, ukazuje alternatywne do obecnych rozwiązania dla Polski. Gorąco ją polecam.

Roman Kluska

W myśli Krzysztofa Dzierżawskiego zawsze najbardziej intrygowała mnie jego, można by powiedzieć, ?ludzka ekonomia?. Gospodarka zaczyna się i kończy na człowieku, jego pracowitości lub lenistwie, a nie na instytucjach, mechanizmach, ?żelaznych prawach?. Teksty zgromadzone w tej książce są tego najlepszym przykładem. Warto je poznać, by móc budować w Polsce zapisaną w Konstytucji RP ?społeczną gospodarkę rynkową?, która ceni wolny rynek i pamięta o człowieku.

dr Piotr Dardziński

Projekt i wykonanie: Sebastian Safian
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności   
OK