NOWY KWARTALNIK O ENERGII, GOSPODARCE I NOWYCH TECHNOLOGIACH polish energy brief

Roszkowski: PGE przełamie impas dla geotermii w Toruniu?

Opinie i komentarze 19 maja 2017, 16:00
Roszkowski: PGE przełamie impas dla geotermii w Toruniu?

PGE Polska Grupa Energetyczna z sukcesem zakończyła negocjacje zakupu aktywów francuskiego EDF w Polsce. Dzięki samodzielnemu przejęciu 8 elektrociepłowni w największych aglomeracjach, w tym sieć ciepłowniczą w Toruniu. Transakcję dla portalu BiznesAlert.pl skomentował Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.

– Od lat geotermia w Toruniu nie mogła się dogadać z Francuzami, którzy byli do tej pory także właścicielami lokalnej ciepłowni oraz co ważniejsze sieci przesyłowych – powiedział Marcin Roszkowski. Zdaniem prezesa IJ zakup pozwoli przerwać trwający impas. - Toruń może w najbliższym czasie stać największym miastem, które zaopatrywane będzie w ciepło z wnętrza ziemi – dodał. Więcej: Roszkowski: PGE przełamie impas dla geotermii w Toruniu?

Projekt i wykonanie: Sebastian Safian
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności   
OK