Media

Roszkowski: Kongres 590 to jedno z ważniejszych wydarzeń ekonomicznych w kraju

15 listopada 2018, 10:17 /
Roszkowski: Kongres 590 to jedno z ważniejszych wydarzeń ekonomicznych w kraju

Jak uwolnić potencjał polskiej gospodarki? I jak promować nasze firmy na konkurencyjnym, globalnym rynku? Odpowiedzi na te pytania będą szukać uczestnicy Kongresu 590, który w dniach 15-16 listopada odbędzie się w Jasionce koło Rzeszowa. 


Kongres 590 to jedno z ważniejszych wydarzeń ekonomicznych w kraju. Do Jasionki pod Rzeszowem jak co roku na dyskusje ekonomiczne licznie przyjadą przedstawiciele rządu, samorządowcy, prezesi największych spółek regionu, przedsiębiorcy, ekonomiści i dziennikarze - mówi Marcin Roszkowski - Prezes Instytutu Jagiellońskiego. Instytut Jagielloński jest partnerem merytorycznym Kongresu.

- To ważne wydarzenie, które "zapina" taką klamrą w zasadzie cały rok. Z jednej strony są wydarzenia w biznesie, które potrzebują podsumowania, ale mamy też bardzo silny akcent polityczny, bo będzie i premier, i prezydent. Kongres 590 to ponad 110 wydarzeń - podkreśla Marcin Roszkowski.

Ideą wydarzenia jest możliwość omówienia bieżących problemów dotyczących krajowej gospodarki i biznesu. Kongres 590 organizowany jest po to, żeby przedstawiciele biznesu i administracji publicznej mogli wymieniać się doświadczeniami i wiedzą - a takie spotkanie są bardzo ważne dla rozwoju polskiego biznesu - mówi ekonomista Marek Zuber. Jak dodaje, wszelkie wydarzenia, które promują polską gospodarkę, są warte wsparcia, zwłaszcza że patriotyzm gospodarczy, wspieranie rodzimych produktów i firm, jest fundamentem gospodarki, będącej na ścieżce rozwoju.

I między innymi o tym będzie mowa na Kongresie w Rzeszowie. Duży i mały biznes będzie miał tam przestrzeń do wymiany poglądów i doświadczeń oraz do przedstawiania własnych postulatów - zapewnia Marcin Roszkowski.

Źródło: PolskieRadio.pl

 

 

 

 

 

Prezes Instytutu Jagiellońskiego. Przedsiębiorca. Poprzednio także pracownik naukowy ISP PAN, wykładowca Collegium Civitas, dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji NBP, szef działu PR i rzecznik prasowy Muzeum Powstania Warszawskiego, rzecznik prezydenta Warszawy oraz wicedyrektor Biura Spraw Międzynarodowych w Kancelarii Prezydenta RP. Główne kierunki badań: energetyka odnawialna, studia strategiczne i stosunki międzynarodowe.