NOWY KWARTALNIK O ENERGII, GOSPODARCE I NOWYCH TECHNOLOGIACH polish energy brief

Dyskusja o Przemyśle 4.0 podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy 2019

Wydarzenia 29 sierpnia 2019, 11:51
Dyskusja o Przemyśle 4.0 podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy 2019
Prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski będzie moderował panel  pt. "Autostrada komunikacyjna 5G podstawą przyszłości gospodarki europejskiej" podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy. Zapraszamy do udziału w dyskusji.
 
Sztuczna inteligencja to wynalazek, który bardzo szybko będzie miał większe znaczenie dla naszego życia, niż gdybyśmy jednocześnie wynaleźli maszynę parową, silnik elektryczny i komputer. Wciąż jednak jest jeszcze słabo widoczny jej wpływ na działalność człowieka. Dla biznesu cyfrowego kluczowe będzie usieciowanie i wykorzystanie algorytmów AI do przechodzenia na modele biznesowe tzw. przemysłu 4.0, a tempo tego procesu przesądzać będzie o jego konkurencyjności. Zachowanie konkurencyjności polskiej gospodarki nie będzie możliwe bez sieci 5G i włączania się polskich firm w światowe, cyfrowe sieci produkcyjno-usługowe.
 
Uczestnikom Forum Ekonomicznego w Krynicy polecamy panel dyskusyjny pt. "Autostrada komunikacyjna 5G podstawą przyszłości gospodarki europejskiej". Skład panelistów będą tworzyć:
  • Marcin Cichy (Prezes - Urząd Komunikacji Elektronicznej - Polska)
  • Tonny Bao (Prezes Zarządu - Huawei - Polska) 
  • Oliver Blank (Dyrektor - ZVEI - Belgia) 
  • Neils Kalniņš (Director of Development and Customer Care Department - Urząd Komunikacji Elektronicznej Łotwy - Łotwa)
  • Piotr Kuriata (Dyrektor ds. Regulacji - PLAY - Polska) 
  • Jarosław Tworóg (Wiceprezes - Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji - Polska)
Przeczytaj także Opinię Instytutu Jagiellońskiego na temat opracowania krótka opowieść o społeczeństwie 5.0 -Przeczytaj opracowanie
Projekt i wykonanie: Sebastian Safian
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności   
OK