NOWY KWARTALNIK O ENERGII, GOSPODARCE I NOWYCH TECHNOLOGIACH polish energy brief

Prezydent RP odznaczył prof. Wojciecha Roszkowskiego Orderem Orła Białego

Wydarzenia 3 maja 2020, 12:29
Prezydent RP odznaczył prof. Wojciecha Roszkowskiego Orderem Orła Białego

W dniu 3 maja 2020 r. z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja w 229. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda wręczył najwyższe odznaczenie państwowe. Prof. Wojciech Roszkowski został odznaczony Orderem Orła Białego.


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał najwyższe odznaczenie państwowe Rzeczypospolitej Polskiej

ORDER ORŁA BIAŁEGO

w uznaniu znamienitych zasług w popularyzowaniu i upowszechnianiu wiedzy naukowej,

za zaangażowanie na rzecz kształtowania społeczeństwa obywatelskiego i działalność publiczną

 

Prof. dr hab. Wojciechowi Roszkowskiemu

 

ekonomiście, historykowi, profesorowi nauk humanistycznych, nauczycielowi akademickiemu, autorowi publikacji z zakresu historii Polski, w tym wydawanej w podziemiu pod pseudonimem Andrzej Albert „Najnowszej historii Polski”

 

Podczas uroczystości orderem Orła Białego został oznaczony także Prof. dr hab. Andrzej KUŁAKOWSKI, lekarz, chirurg onkolog, profesor nauk medycznych, wychowawca wielu pokoleń lekarzy, współtwórca nowoczesnej chirurgii onkologicznej w Polsce. Order został przyznany w uznaniu znamienitych zasług dla polskiej onkologii,  za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej oraz popularyzowanie polskiej myśli naukowej na świecie.

Najwyższy order Rzeczypospolitej został ustanowiony w 1705 r., a reaktywowany w 1921 r. Nadawany jest za znamienite zasługi cywilne i wojskowe dla Rzeczypospolitej Polskiej, położone zarówno w czasie pokoju jak i w czasie wojny. Nadawany jest najwybitniejszym Polakom oraz najwyższym rangą przedstawicielom państw obcych.

Zdjęcia: Grzegorz Jakubowski/Krzysztof Sitkowski/KPRP

 

Projekt i wykonanie: Sebastian Safian
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności   
OK