NOWY KWARTALNIK O ENERGII, GOSPODARCE I NOWYCH TECHNOLOGIACH polish energy brief

WEBINAR: Reaktywacja Polski po pandemii. Wyzwania dla gospodarki

Wydarzenia 9 czerwca 2020, 13:16
WEBINAR: Reaktywacja Polski po pandemii. Wyzwania dla gospodarki

Instytut Jagielloński zaprasza na webinar pt.: „Reaktywacja Polski po pandemii: wyzwania dla gospodarki”. Odbędzie się on 15 czerwca od godziny 12.00 do godziny 14.00 za pośrednictwem aplikacji Zoom.

Obostrzenia wprowadzone celem walki z pandemią COVID19 wstrząsnęły gospodarkami na całym świecie. Już na początku widać było poważne zagrożenia płynące z globalizacji łańcuchów wartości oraz mechanizmu zamówień „just in time”, który zakładał, że braki magazynowe zawsze będzie można w przeciągu kilku dni uzupełnić. Dalej było tylko gorzej. Rosnąca liczba przypadków spowodowała zamknięcie nie tylko granic, ale i całych gospodarek, powodując sytuację wcześniej niespotykaną w historii ekonomii: zamarcie popytu. Rządy na całym świecie zdawały sobie sprawę z tego, że obostrzeń nie można utrzymywać zbyt długo, zatem obok odpowiedzi na pytanie „jak walczyć z pandemią?” szukano także rozwiązań problemu „jak nie doprowadzić do obumarcia gospodarki?”. Polska w tym celu wprowadziła rozbudowany system tarcz antykryzysowych. Czy to wystarczy? Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę? Nad tym, jak sterować Polską po wzburzonym oceanie światowej gospodarki, zastanowią się paneliści:

Prof. dr hab. Witold Modzelewski,

dr hab. Jacek Tomkiewicz, prof. ALK, Dziekan Kolegium Finansów i Ekonomii Akademii Leona Koźmińskiego,

Rafał Benecki, Główny Ekonomista ING,

Janusz Piechociński, Prezes Izby Przemysłowo Handlowej Polska Azja

Marcin Roszkowski, Prezes Instytutu Jagiellońskiego

Zgłoszenia można wysyłać na adres: biuro@jagiellonski.org

Moderacja: Marek Lachowicz, Główny Analityk Instytutu Jagiellońskiego

Projekt i wykonanie: Sebastian Safian
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności   
OK