NOWY KWARTALNIK O ENERGII, GOSPODARCE I NOWYCH TECHNOLOGIACH polish energy brief

WEBINAR: Paliwa i Motory wzrostu gospodarczego. Wpływ cen surowców i produkcji energii na Polskę

Rynek Opinii 9 lipca 2020, 12:53
WEBINAR: Paliwa i Motory wzrostu gospodarczego. Wpływ cen surowców i produkcji energii na Polskę

Instytut Jagielloński zaprasza na Webinar prezentujący wyniki najnowszego raportu IJ - Paliwa i Motory wzrostu gospodarczego. Wpływ cen surowców i produkcji energii na Polskę Wydarzenie odbędzie się 14 lipca od godziny 11 do 12:30. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres : biuro@jagiellonski.org

Świat, w tym Polska, stoją na paliwach. Energetyka, ciepłownictwo, transport, przetwórstwo przemysłowe, słowem fundamenty każdej gospodarki zależą od nich. Nieprzypadkowo czynniki stymulujące wzrost zwie się motorami, które tradycyjnie są przecież spalinowe. Dlatego też, tak ważne dla każdego kraju, są koszty paliw, te bowiem przekładają się w sposób bezpośredni na całe społeczeństwo.

Jednak nawet i w tym sektorze widać na horyzoncie zmiany. Nie doświadczymy ich może w rok, czy dwa, ale w dwadzieścia - trzydzieści na pewno. Niskoemisyjność, troska o środowisko, recykling, wszystko to zmieni sposób, w jaki gospodarki wykorzystują paliwa kopalne.

Co to oznacza dla Polski? Jaki mamy wpływ na ceny danych surowców i jak długo będziemy od nich zależeć? Jakie będą konsekwencje zmian cen dla gospodarki i jak będzie kształtować się produkcja energii w przeciągu najbliższych 20 lat? O tym wszystkim powiemy na najnowszym webinarze IJ, na którym zaprezentujemy nasz raport "Paliwa i motory wzrostu gospodarczego".

W debacie wezmą udział:

  1. Ireneusz Zyska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu
  2. Piotr Górnik, Dyrektor ds. Energetyki Cieplnej, Fortum
  3. Marcin Roszkowski, Prezes Instytutu Jagiellońskiego
  4. Piotr Wołejko - ekspert ds. społeczno-gospodarczych, Pracodawcy RP

Moderacja: Bartłomiej Sawicki, BiznesAlert.pl

Prezentacja wynikowa: Marek Lachowicz, IJ/PolishBrief.pl

Projekt i wykonanie: Sebastian Safian
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności   
OK