Media

Marcin Roszkowski gościem audycji Rządy Pieniądza [PR24]

27 listopada 2018, 11:34 /
Marcin Roszkowski gościem audycji Rządy Pieniądza [PR24]

Gośćmi audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24, w której komentowane są główne wydarzenia z dziedziny gospodarki i finansów - byli Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej i Marcin Roszkowski -  Prezes Instytutu Jagiellońskiego.


Goście zostali na początku poproszeni przez prowadząca Annę Grabowską o komentarz w sprawie zatrzymania przez CBA byłego szefa KNF-u Marka Chrzanowskiego.

Marcin Roszkowski powiedział, że do stabilności systemu bankowego brakowało "tego jednego elementu, czyli zatrzymania byłego przewodniczącego KNF". 

Według Piotra Soroczyńskiego - należy rozdzielić dwie rzeczy, czyli postępowanie odpowiednich organów, a stabilność systemu finansowego - zwłaszcza bankowego.

W jego opinii - "polskie banki są bardzo mocne jak na warunki światowe" i są w stanie akumulować nawet duże wstrząsy, czego nie da się powiedzieć o wielu bankach zachodnich.

Jednym z tematów audycji była także sprawa ograniczenia handlu w niedzielę.

Jak wynika z badań - nie wpłynęło to na wzrost sprzedaży przez Internet, czego wcześniej się spodziewano. Zdaniem Piotra Soroczyńskiego - kupowanie to swego rodzaju rytuał, w którym chcemy uczestniczyć, a tego nie daje sprzedaż przez Internet.


Źródło: Polskie Radio 24

Prezes Instytutu Jagiellońskiego. Przedsiębiorca. Poprzednio także pracownik naukowy ISP PAN, wykładowca Collegium Civitas, dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji NBP, szef działu PR i rzecznik prasowy Muzeum Powstania Warszawskiego, rzecznik prezydenta Warszawy oraz wicedyrektor Biura Spraw Międzynarodowych w Kancelarii Prezydenta RP. Główne kierunki badań: energetyka odnawialna, studia strategiczne i stosunki międzynarodowe.